פרופ' נירה ליברמן

פרופ' נירה ליברמן היא פסיכולוגית חברתית בבית הספר למדעי הפסיכולוגיה באוניברסיטת תל אביב.

היא בעלת תואר ראשון בפסיכולוגיה ובספרות, תואר שני בפסיכולוגיה חברתית וכן דוקטורט, כולם מאוניברסיטת תל אביב.

 

לאחר סיום הדוקטורט ב-1997, היא היתה עמיתת מחקר באוניברסיטת קולומביה וחברת סגל באוניברסיטת אינדיאנה, בלומינגטון, והצטרפה כחברת סגל לאוניברסיטת תל אביב בשנת 2001.

 

פרופ' ליברמן היא כלת פרס הקריירה של האגודה האמריקאית לפסיכולוגיה חברתית אקספרימנטלית, וכלת  פרס קדר למצוינות במחקר, היא חברה באיגוד האמריקאי לפסיכולוגיה ניסויית, ונבחרה כחברה באקדמיה הישראלית למדעים. היא כיהנה כעורכת וכחברת מערכת של כתבי עת מרכזיים בפסיכולוגיה חברתית.

 

מחקריה של ליברמן עוסקים בייצוג מנטאלי, במוטיבציה, בשליטה עצמית ובקבלת החלטות. היא מנסה לענות על השאלה איך מרחק פסיכולוגי – מרחק בזמן, במרחב, בפרספקטיבה חברתית והסתברות – משפיעים על האופן שבו אנשים מייצגים ומעריכים אובייקטים, ועל האופן שבו אנשים מנהלים את עצמם מול אובייקטים אלה. למה אנשים מקבלים החלטות שונות לגבי העתיד הקרוב לעומת הרחוק? לגבי אנשים שדומים להם לעומת אנשים ששונים מהם? לגבי אירועים שהסתברותם גבוהה לעומת נמוכה? למה ובאילו תנאים אנשים מגבירים מאמץ כשהם מתקרבים למטרה?

 

פרופ' ליברמן חוקרת גם את ההפרעה האובססיבית-קומפולסיבית ואת הקשר שלה לקושי שיש לאנשים לזהות את תחושותיהם, רגשותיהם, והעדפותיהם.

 

 

יצירת קשר:

מייל: niralib@tauex.tau.ac.il

אתר: https://people.socsci.tau.ac.il/mu/niralib/

 

אוניברסיטת תל אביב עושה כל מאמץ לכבד זכויות יוצרים. אם בבעלותך זכויות יוצרים בתכנים שנמצאים פה ו/או השימוש
שנעשה בתכנים אלה לדעתך מפר זכויות, נא לפנות בהקדם לכתובת שכאן >>