כתבו עלינו

  • 2020
  • 2021
  • 2022
  • הכל

בטיחות חיסון הקורונה: מחקר פורץ דרך מסייע בזיהוי מקדים לדלקת שריר הלב

המחקר נערך בזמן קבלת החיסון השני באונ' תל אביב. החוקרים העניקו למתנדבים חיישנים חדשניים, שבדקו את מצבם הפיזיולוגי יום לפני קבלת החיסון ועד שלושה ימים לאחר מכן. התוצאות זיהו חוסר קשר בין הדיווחים הסובייקטיביים לבין המדידות, וכי לאחר 48 שעות מעת קבלת החיסון כל המדדים בגוף מתייצבים בחזרה (ישראל היום, 7.4.2022)

הקורונה עדיין כאן

מקדם ההדבקה במגמת עלייה. איך ישפיעו ההתפרצויות בעולם וגם מסיבות פורים? ד"ר אורן קובילר (16.3.2022, חדשות הלילה, כאן 11)

"המגפה לא מאחורינו ומעולם לא הייתה מאחורינו"

בכמה מוקדים בעולם המצב מעורר דאגה. ד"ר אורן קובילר: "מקדם ההדבקה בישראל עולה ובקצב הנוכחי יש סיכוי שכבר בשבוע הבא יחצה את 1" (13.3.2022 - N12)

החברות סאנופי ו-GSK: החיסון שלנו נגד קורונה יעיל ב-100% נגד מחלה קשה

החיסון נמצא בשלב השלישי בניסוי הקליני והוא מבוסס על חלבון בטכנולוגיה ישנה. החברות טוענות שהוא יעיל יותר כבוסטר לעומת חיסונים אחרים. מומחים: עושה רושם של חיסון בטוח ויעיל (הארץ,  23.02.2022)

ד"ר אורן קובילר: עדיף לילד להתחסן מאשר להיות בטיפול נמרץ, אומיקרון הוא מחלה קשה

האם לבטל את התו הירוק? מה משמעותה של בדיקת האנטיגן והאם הקורונה תצא מחיינו בשלב מסויים? ד"ר אורן קובילר משיב (ערוץ 7 - 21.01.2022)

ארבעה חיסונים בשנה: האם חיסוני הבוסטר הם האסטרטגיה היעילה למאבק במגפה?

יעילות החיסון הנמוכה מול זן האומיקרון מעלה ספק בנוגע למאבק במגפה באמצעות הבוסטרים. מדענים אומרים שגם התאמת החיסון לכל זן חדש אינה אפשרית (הארץ 14.01.2022)

האם קיצור הבידוד לחמישה ימים יכול להיות מסוכן?

רבים ממתינים לקיצור הבידוד לחמישה ימים אבל האם יכול להיות שמדובר במהלך שעלול לסכן אותנו ולגרום להדבקה המונית? זה מה שהמומחים אומרים (וואלה! בריאות 17.01.2022)

האם להתחסן בחיסון רביעי לקורונה או לחכות לחיסון נגד האומיקרון?

החיסון הרביעי לא מעלה את רמות הנוגדנים כפי שציפו, ואף נשמעות טענות כי הוא מעמיס על מערכת החיסון, אבל זה לא עצר קרוב לחצי מיליון ישראלים שהתחסנו בבוסטר. עכשיו כשפייזר הודיעה על ייצור חיסון לאומיקרון רבים תוהים - האם עדיין כדאי להתחסן בבבוסטר? (וואלה! בריאות 12.01.2022)

מספר הנדבקים באירופה שובר שיאים - אך האם הקורונה בדעיכה?

מומחים בישראל משדרים אופטימיות זהירה וחלקם צופים ירידה קרובה בתחלואה. ד"ר אורן קובילר, וירולוג מומחה מאוניברסיטת תל אביב: "גם אצלנו בקרוב נגיע למקסימום שניתן לזיהוי - זה לא בהכרח מצביע על מצב טוב" (N12, 12.1.2022)

"אנחנו לא מכירים בעידן המודרני נגיף שנעלם": איך נוצר וריאנט?

פרופ' עדי שטרן, ראש המעבדה לחקר אבולוציית נגיפים באוניברסיטת תל אביב, מסבירה שהפתרון האפשרי היחיד למגפה הוא חיסונים ברמה עולמית  (כאן 11, 9.1.2022)

"חיסון עדר לא יהיה, בטח לא בגל הנוכחי"

השתלטות האומיקרון על התחלואה - פרופ' סיגל סדצקי, הפקולטה לרפואה, לשעבר ראש שירותי הבריאות הציבור במשרד הבריאות (Ynet, 10.1.2022)

עלייה במספר התרומות אונליין בשנת הקורונה

מחקר חדש של אוניברסיטת תל אביב בשיתוף JGive בחן לראשונה את תופעת התרומות באינטרנט בישראל, המחקר מגלה למי תרמנו הכי הרבה - וכמה. מסתבר כי למרות הקורונה, הישראלים תרמו יותר דווקא בשנת השיא של המגפה ("וואלה! כסף", 9.1.2022)

הווריאנט שאותר בצרפת: "רוב הסיכויים שנכחד"

הווירולוג ד"ר אורן קובילר מרגיע: "הווריאנט הצרפתי שהתגלה לא התפשט ולא שרד, וכבר שבועיים שלא בודד בשום מקום בעולם" ("בחדרי חרדים", 5.1.2022)

האם זו השיטה שתהפוך את בדיקות האנטיגן למדויקות יותר?

חוקרים מאוניברסיטת ת"א: הבדיקות הביתיות לא מספיק מדוייקות, אבל יש שיטה להפוך אותן לכאלה והיא ממש פשוטה ("וואלה!" בריאות, 3.1.2022)

האם גל אומיקרון יביא לחסינות עדר? ייתכן, אך השאלה היא מפני מה

בהיעדר הגבלות, עולה שוב על הפרק האפשרות שהידבקות המונית בווריאנט הנחשב לאלים פחות תהפוך את המגפה לנשלטת לאורך זמן, אך מומחים מטילים בכך ספק ("הארץ", 4.1.2022)

אפידמיולוגים מזהירים: שפעת העופות עלולה לעבור גם לבני האדם

פרופ' יוסי לשם, ביה"ס לזואולוגיה, הפקולטה למדעי החיים (29.12.2021 - The Times of Israel)

התפשטות הקורונה

התפשטות הקורונה - פרופ' עדי שטרן, ביה"ס שמוניס, הפקולטה למדעי החיים ("נכון להבוקר" גלי צה"ל - 30.12.21)

נשים מתנגדות לחיסונים יותר מאשר הגברים

לראשונה נמצאו הבדלים מובהקים ברמת החוסן הלאומי בין אלו שהתחסנו לאלה שאינם מתחסנים לקורונה • הנכונות להתחסן 3 חיסונים תלויה במידה רבה באמון של הציבור בהנהגה (בחזית, 5.11.2021)

עמודים

אוניברסיטת תל אביב עושה כל מאמץ לכבד זכויות יוצרים. אם בבעלותך זכויות יוצרים בתכנים שנמצאים פה ו/או השימוש
שנעשה בתכנים אלה לדעתך מפר זכויות, נא לפנות בהקדם לכתובת שכאן >>