פרופ' יואכים מאיר

פרופ' יואכים מאיר עוסק במחקר ומידול של מערכות בהן להתנהגות אנושית השפעות משמעותיות על פעילות המערכת. בפרט מתעניין בתהליכי קבלת החלטות בהתבסס על מידע ממקורות כמו מערכות תומכות החלטה ומידול ההחלטות  במצבי סיכון.

תחומי מחקר: הנדסה קוגניטיבית, מידול כמותי של ביצועי אנוש, קבלת החלטות, מערכות תומכות החלטה, הצגת מידע, אינטראקציה אדם-מחשב

 

קורות חיים:

יואכים מאיר הינו ראש המחלקה להנדסת תעשייה החל מאוגוסט 2015. הוא הצטרף לאוניברסיטת תל אביב בשנת 2012. הוא בעל תואר שני בפסיכולוגיה ובעל דוקטוראט בהנדסת תעשייה (משנת 1994) מאוניברסיטת בן-גוריון בנגב. הוא עשה השתלמות בתר-דוקטוראט בטכניון והיה חוקר שם, והוא היה במשך 17 שנים חבר סגל במחלקה להנדסת תעשייה וניהול באוניברסיטת בן-גוריון. הוא היה חוקר ומדען אורח בבית הספר למנהל עסקים של אוניברסיטת הארווארד ובמכון הטכנולוגי של מסצ'וסטס (MIT) ובשנת הלימודים תשע"ה הוא היה פרופסור אורח ב-MediaLab ב-MIT.

 

מחקריו עוסקים במידול החלטות אנושיות כאשר בני אדם מקבלים החלטות אודות תפעול מערכות או נעזרים במחשבים בהחלטותיהם. המחקרים עוסקים במידול מופשט ובמחקרי מעבדה, כמו גם ביישומים בתחום הרפואה, התעופה, הנהיגה, אבטחת מערכות מיחשוב, והחלטות ניהוליות אחרות. הוא שימש כיו"ר האגודה הישראלית לארגונומיה ונמנה עם העורכים של כתבי עת מדעיים שונים בתחום הארגונומיה וההנדסה.

 

יצירת קשר:

טלפון: 03-6405994

מייל: jmeyer@tauex.tau.ac.il

אתר: Joachim Meyer

אוניברסיטת תל אביב עושה כל מאמץ לכבד זכויות יוצרים. אם בבעלותך זכויות יוצרים בתכנים שנמצאים פה ו/או השימוש
שנעשה בתכנים אלה לדעתך מפר זכויות, נא לפנות בהקדם לכתובת שכאן >>