פרופ' עירד בן גל

סגל אקדמי בכיר במחלקה להנדסת תעשיה ועדת מינויים יחידתית במנהלת הפקולטה להנדסה

עירד בן-גל הוא פרופסור מן המניין במחלקה להנדסת תעשייה באוניברסיטת תל-אביב וראש המעבדה ליישומי בינה מלאכותית ולמידת מכונה (LAMBDA). שימש כפרופ' אורח באוניברסיטת סטנפורד בארה"ב בה לימד אנליטיקה יישומית ("Analytics In Action") ומוביל את הפרוייקט המשותף "Digital Living 2030" המתמקד באתגרים מחקריים הקשורים לחיים הדיגיטליים המודרנים.

 

תחומי מחקר:

תחומי המחקר שלו כוללים יישומי מכוונות לומדות (Machine Learning) ובינה מלאכותית (AI), אנליטיקה עיסקית, ושיטות סטטיסטיות לבקרה וניתוח מערכות מורכבות. עירד פרסם יותר מ-150 מאמרים מדעיים, הדריך עשרות סטודנטים לתארים מתקדמים, ערך וכתב 4 ספרים וזכה בפרסי הצטיינות רבים על עבודות מחקר. הוא משמש כעורך במספר כתבי עת בינלאומיים. שימש כיו"ר של הארגון הבינ"ל INFORMS QSR וחבר הארגון האירופאי לסטטיסטיקה עסקית ותעשייתית (ENBIS).

 

פרופ' בן-גל רשם פטנטים בתחום ניטור סטטיסטי ומערכות לומדות שמוסחרו בארץ ובעולם. הוא זכה במענקי מחקר ועבד עם חברות בינלאומיות מובילות כגון: Nokia, AT&T, Intel, General Motors, Applied Materials. הוא יזם ויו"ר של חברת  CB4 ("See Before") המספקת פתרונות אנליטיים לחברות קמעונאות ומגובה על ידי קרן ההון סיכון Sequoia Capital. 

 

יצירת קשר:

טלפון: 03-6406910

מייל: bengal@tauex.tau.ac.il

אתר אישי: http://www.eng.tau.ac.il/~bengal/

 

 

אוניברסיטת תל אביב עושה כל מאמץ לכבד זכויות יוצרים. אם בבעלותך זכויות יוצרים בתכנים שנמצאים פה ו/או השימוש
שנעשה בתכנים אלה לדעתך מפר זכויות, נא לפנות בהקדם לכתובת שכאן >>