פרופ' ערן בכרך

פרופ' ערן בכרך הוא ראש מעבדת מחקר לווירולוגיה מולקולרית בבית הספר למחקר ביו-רפואי ולחקר הסרטן ע"ש שמוניס, ומלמד קורסים בנושאי מיקרוביולוגיה, וירולוגיה מולקולרית ומערכת החיסון המולדת, בפקולטה למדעי החיים, בה הוא משמש כחוקר משנת 2000.

 

הוא בעל תוארי ,M.Sc., B.Sc. ו- Ph.D. מהאוניברסיטה העברית, וערך את מחקר הפוסט-דוקטורט שלו במעבדתו של פרופ' Stephen P. Goff, במחלקה לביוכימיה וביופיזיקה מולקולרית, המכון הרפואי ע"ש הווארד יוז, באוניברסיטת קולומביה.

 

תחומי עניין במחקר:

במעבדתי נחקרים היבטים שונים של שכפול נגיפים, תוך התמקדות בנגיפי RNA המדביקים בני אדם ובעלי חיים. יחד עם משתפי הפעולה שלנו, אנו מיישמים במחקרינו שיטות של וירולוגיה מולקולרית, הדמיה, ומתודולוגיות חישוביות. דוגמאות לנושאי מחקר כוללות:

  • פיתוח מערכת הדמיה בזמן אמת עבור הרטרווירוס - Murine Leukemia Virus (MLV). מערכת זו חשפה תפקיד חדש לחלבון MLV p12 בתהליך האינטגרציה של הנגיף לתוך הכרומוזומים של תאים מתחלקים.
  • פיתוח של מערכת הנדסה גנטית ליצירת  ווריאנטים של נגיף ה- hMPV (שהינו פתוגן נשימתי של בני אדם) כדי לחקור את תהליכי יצירתו, שכפולו, והתגובות החיסוניות המולדות לפתוגן זה.
  • גילוי של נגיף RNA חדש, שכונה על ידנו בשם "tilapia lake virus (TiLV)", הגורם לתמותה המונית בקרב דגי האמנון ברחבי העולם, ומאיים על חקלאות האמנונים העולמית. פיתחנו אמצעי אבחון עבור ה- TiLV, ואנו חוקרים שאלות ביולוגיות בסיסיות הנוגעות לשכפול שלו. כמו כן, אנו עוסקים בפיתוח חיסונים נגד פתוגן זה.
  • חקירת הרגישות של תאים סרטניים להדבקה של נגיפי RNA (הקרויים גם 'נגיפים אונקוליטיים'). אנו עוסקים בפיתוח נגיף RNA אונקוליטי חדש.
  • חקירת הרגישות של המארח לזיהומי נגיפי שפעת באמצעות אוסף של זני עכברים בעלי רקעים גנטיים שונים. כמו כן, אנו משתפים פעולה בפיתוח מולקולות קטנות המעכבות שכפול נגיפי שפעת.

 

יצירת קשר:

טלפון: 03-6407692

מייל: eranba@tauex.tau.ac.il

אוניברסיטת תל אביב עושה כל מאמץ לכבד זכויות יוצרים. אם בבעלותך זכויות יוצרים בתכנים שנמצאים פה ו/או השימוש
שנעשה בתכנים אלה לדעתך מפר זכויות, נא לפנות בהקדם לכתובת שכאן >>