פרופ' אייל גרוס

סגל אקדמי בכיר במנהלת הפקולטה למשפטים

 

פרופסור אייל גרוס הוא חבר סגל בפקולטה למשפטים באוניברסיטת תל-אביב, מלמד וחוקר בתחומים של משפט בינלאומי ומשפט חוקתי. הוא מלמד כפרופסור אורח ב SOAS, University of London.

 

פרופסור גרוס הוא בוגר של הפקולטה למשפטים באוניברסיטת תל-אביב ושל HARVARD LAW SCHOOL. הוא שימש כמרצה וחוקר אורח במקומות שונים, לרבות כ- GLOBAL HEALTH AND HUMAN RIGHT FELLOW ב Harvard Law School. 

 

פרופסור גרוס פרסם וחקר רבות בתחום של בריאות וזכויות אדם. הוא עורך משותף של  The Right To Health At The Public/Private Divide: A Global Comparative Study (Cambridge University Press,  2014) שכולל את מאמרו על הזכות לבריאות בישראל. מאמרים נוספים שלו על הזכות לבריאות פורסמו בארץ ובחו"ל.

פרופסור גרוס הוא אחד הדווחים הישראלים ל -  Lex-Atlas: COVID-19 - פרויקט מחקר אקדמי השוואתי שממפה תגובות משפטיות למגפת הקורונה. במסגרת פרויקט זה הוא אחד ממחברי הפרק על ישראל ב- Oxford Compendium of National Legal Responses to COVID-19.
הוא חוקר ראשי (משותף) במחקר ממומן על "פגיעה בזכויות אדם בשם ההגנה על בריאות הציבור מפני הקורונה - איזון ושקיפות במבט משווה". 

מאמרו "כמו חלום בלהה דיסטופי: זכויות אדם, דמוקרטיה, פוליטיזציה ובטחוניזציה של הבריאות במשפט החוקתי והגלובלי בשל משבר הקורונה, צפוי להתפרסם בכתב העת "משפט וממשל" (2021). 

 

כמו כן הוא מחבר משותף של המאמרים הבאים
Atkins S., Banerjee AT, Bachynski K. et al, Using the COVID-19 Pandemic to reimagne global health teaching in high-income countries, BMJ Global Health 2021, 6:e005469. doi 10.1136/bmjgh-2021-005649
* T Luster, E Albin, A Gross, M Tabenkin and N Davidovich, Promoting Vaccination from a Human Rights and Equity Perspective: Lessons from the Israeli Green Pass, European Journal of Risk Regulation (forthcoming, 2021).

 

יצירת קשר:

טלפון: 03-6406382

מייל: agross@tauex.tau.ac.il

אוניברסיטת תל אביב עושה כל מאמץ לכבד זכויות יוצרים. אם בבעלותך זכויות יוצרים בתכנים שנמצאים פה ו/או השימוש
שנעשה בתכנים אלה לדעתך מפר זכויות, נא לפנות בהקדם לכתובת שכאן >>