ד"ר אודי זומר

ד"ר אודי זומר

ד"ר אודי זומר הוא מרצה בכיר בבית הספר למדע המדינה, ממשל, ויחב״ל.

ב 2019 נבחר להיות חבר באקדמיה הצעירה העולמית, ארגון בינלאומי אליו מתקבלים 200 חוקרות וחוקרים בכירים מכל רחבי העולם, ועד 2019 היה יו״ר האקדמיה הצעירה הישראלית.

אודי חבר בועדה המדעית של מרכז הסייבר באוניברסיטת תל אביב ובועד המנהל של המרכז לחקר ארה״ב באוניברסיטת ת״א בשיתוף תכנית פולברייט. בין 2016-2018 הוא הקים את פורום הסייבר הישראלי באוניברסיטת קולומביה בניו יורק, בשעה שלימד בשנים אלו מדע המדינה בקולומביה כפרופסור אורח מטעם מכון ישראל. אודי פיתח בשיתוף עם אור ראפל-קרויזר את פרויקט ה Pandemics and Politics Project, במסגרתו חוקרים את הממשק שבין פוליטיקה למגיפות. במסגרת הפרויקט נבחנות שאלות מחקר שונות הנוגעות לפוליטיקה של מצבי חירום בעת מגיפה, השפעות הדדיות בין מגיפה לבין בחירות, הפוליטיקה של קמפיין חיסונים ועוד. 

זומר פרסם מעל 30 פרסומים מדעיים שפיטים בכתבי עת מרכזיים בתחומי ההתמחות שלו כגון: 

 Regulation & GovernanceWorld DevelopmentDemographyPublic AdministrationJournal of Public PolicyComparative Political StudiesThe Law & Society ReviewJournal of Empirical Legal Studies, Political Studies

ספרו האקדמי השלישי יצא לאור בהוצאת הספרים של אוניברסיטת קיימברידג׳ ב 2019 אודות מדיניות הפלות השוואתית. ספרו של זומר על קביעת סדר יום בבית המשפט העליון האמריקאי יצא לאור ב 2014 בהוצאת Palgrave-MacMillan וספרו השני על זכויות של מיעוטים מיניים בהיבט השוואתי התפרסם ב SUNY Press ב 2016. ספרו על הורים ישראלים באמריקה התפרסם ב 2010 וזכה לסיקור תקשורתי נרחב.

ב 2018 הוביל זומר בשיתוף פעולה עם צוות רב תחומי באוניברסיטת ת״א לזכייה בקרן של מיליון ש״ח למשך שלוש שנים להקמת מרכז חדש לחקר ארה״ב. כמו כן, זכה במספר קרנות מחקר בינלאומיות, כולל קרן פולברייט, קרן המחקר הלאומית של ארצות הברית, וקרנות מחקר מטעם האיחוד האירופי. אודי מציג את מחקריו בכנסים בינלאומיים באופן קבוע, ובהם הכנס של האיגוד האמריקאי למדע המדינה, והכנס השנתי של האיגוד האירופי למדע המדינה. הוא מוזמן להרצות בפני קהלים מגוונים בישראל, סין, ארה״ב ונורבגיה. הוא לימד מדע המדינה באוניברסיטת קולומביה בניו יורק, אוניברסיטת ת״א, סטוני ברוק, אלבני והאוניברסיטה הפתוחה.

 

יצירת קשר:

טלפון: 03-6409231

מייל: udi.sommer@gmail.com

אתר אישי: https://people.socsci.tau.ac.il/mu/udis/

 

אוניברסיטת תל אביב עושה כל מאמץ לכבד זכויות יוצרים. אם בבעלותך זכויות יוצרים בתכנים שנמצאים פה ו/או השימוש
שנעשה בתכנים אלה לדעתך מפר זכויות, נא לפנות בהקדם לכתובת שכאן >>