הכנס השנתי השני של המרכז להתמודדות עם מגפות באוניברסיטת תל אביב

הכנס יתקיים ב-30 במאי, 2023, במוזיאון הטבע ע"ש שטיינהרדט

הכנס השנתי השני של המרכז להתמודדות עם מגפות באוניברסיטת תל אביב. תמונה: יעל צור
הכנס השנתי השני של המרכז להתמודדות עם מגפות באוניברסיטת תל אביב. תמונה: יעל צור
  • אודות
  • ברוכים הבאים
  • תוכנית הכנס
  • תקצירי הרצאות
  • גלריה

 

ביום רביעי 30.05.2023 התקיים הכנס השנתי השני של המרכז במוזיאון הטבע ע״ש שטיינהרדט, אוניברסיטת תל אביב. לכינוס השנה נרשמו כ- 150 משתתפות ומשתתפים. אנו מבקשים לחזור ולהודות לכל המשתתפים בכנס על תרומתם להצלחתו, למרצות ולמרצים, לראשות וראשי המושבים, למשתתפות ולמשתתפים, על תרומתם להצלחת הכנס. תודות גם למי שסייעו בפן הלוגיסטי והאדמיניסטרטיבי לקראת הכנס ובמהלכו.

 

הכנס השנתי הוא אירוע מרכזי בפעילות המרכז ומדגיש את מחויבות האוניברסיטה, חוקריה ותלמידיה לתחום ההתמודדות עם מגפות. השנה עמד הכנס בדגש על התמורות הגלובאליות בתחום. לפני כשבועיים הכריז ארגון הבריאות העולמי על סיום עידן הקורונה כמגפה עולמית וכמצב חירום מיידי. בהתאמה, עובר התחום מעבר מריכוז מאמץ להתמודדות עם מגפת הקורונה ומציאת פתרונות מידיים ובזמן קצר לאבחון, מניעה וטיפול, להפקת לקחים ולהיערכות למגיפות עתידיות.

 

הכנס נפתח בהרצאת אורח של פרופ׳ סיריל כהן מאוניברסיטת בר אילן, אימונולוג בעל שם עולמי אשר, מעבר להישגיו המדעיים, תרם ועודו תורם למדינת ישראל בתחומים של חיסונים ופיתוח גישות טיפוליות חדשות למחלות רבות. פרופ׳ כהן סקר את ההיסטוריה של מגפת הקורונה, כיצד התמודדו איתה ברחבי תבל, ומהם הכיוונים העתידיים של התחום. בהמשך, התקיימו במקביל שני מושבים, באחד התמקדו ההרצאות בתחומים של רפואה/ביולוגיה/הנדסה/מדעים מדויקים ובשני, בתחומים של מדעי החברה/מדעי הרוח/משפטים. מגוון ההרצאות מדגיש את מחויבות המרכז לאופי הרב-תחומי שלו.

 

בעוד ימים אחדים נעלה לאתר המרכז את סרטוני ההרצאות של הכינוס. אלה המעוניינים, יוכלו לצפות בהרצאות אשר הועברו אתמול בכנס בהן לא נכחו. אנו חוזרים ומבקשים כי מרצות ומרצים אשר אינם מעוניינים לחשוף את מחקריהם באופן פומבי באתר המרכז יודיעו לנו על כך.

 

בברכה,
הנהלת המרכז להתמודדות עם מגפות של אוניברסיטת תל אביב.

אוניברסיטת תל אביב עושה כל מאמץ לכבד זכויות יוצרים. אם בבעלותך זכויות יוצרים בתכנים שנמצאים פה ו/או השימוש
שנעשה בתכנים אלה לדעתך מפר זכויות, נא לפנות בהקדם לכתובת שכאן >>